22 października br. rozpoczął się pierwszy kurs Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań organizowany przez ks. Łukasza Anioła SDS i ks. Łukasza Karasińskiego SDS w Krakowie.

Przez cały kurs towarzyszyło nam hasło Odkryj siłę. Mam na imię Kuba, mam 14 lat i pochodzę z Wilczyna koło Obornik Śląskich. Uczęszczam do 8 klasy szkoły podstawowej. Jestem lektorem w sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich. Jadąc na kurs nie wiedziałem czego się spodziewać ponieważ pierwszy raz miałem okazję do takiej formy poznawania Jezusa. Już podczas jazdy do Krakowa wiedziałem, że taka forma na pewno mi się spodoba (nie pomyliłem się).

Po długiej podróży pociągiem w końcu dotarłem do domu zakonnego Salwatorianów w Krakowie. Inauguracyjną konferencję wygłosił specjalny gość – Ojciec Innocenzo Gargano OSB Cam. odnośnie lectio divina, czyli głębokiej kontemplacji Pisma św. Podczas wykładu zrozumiałem, że codzienne rozważanie słów Jezusa wcale nie jest takie trudne, wystarczy nawet 10 min dziennie na przeczytanie fragmentu Ewangelii z dnia i wysłuchanie, co On ma nam do powiedzenia. Zdziwiło mnie to, że Ojciec Gargano już w bardzo młodym wieku rozpoczął codzienną rozmowę z Panem, co dało mu siłę na późniejsze lata.

Ale bardziej zapadł mi w pamięć wykład ks. Łukasza Anioła SDS pt. „Czy znam Go dobrze”. Wyobrażałem sobie Jezusa, jako mężczyznę o delikatnej urodzie bo właśnie takiego widziałem Go w różnych filmach. Jednak duszpasterz SOPu pokazał, że jest całkiem inaczej niż myślałem. Jezus musiał mieć w sobie to „coś”. Pokazał to powołując Dwunastu. Rzucili wszystko tylko, żeby podążać Jego śladami. Dowodem na prawdziwą męskość Jezusa było wyrzucenie przekupniów ze świątyni. Nikt nie ośmielił się wtedy powstrzymać rozzłoszczonego Jezusa.

Kolejnym punktem programu były zajęcia coachingowe: Lider na wzór Jezusa prowadzone przez profesjonalnego coacha Małgorzatę Jakubicz. Na warsztatach zrozumiałem kim On dla mnie jest i co dla mnie robi.

Podczas całego kursu była również okazja do szczerej rozmowy z Bogiem podczas codziennych Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystii.

Na koniec chciałbym wszystkich zachęcić do kolejnego kursu Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, który odbędzie się od 13 do 15 grudnia w Krakowie.

___

Autorem świadectwa jest Jakub Trocki.
Wielkie Bóg zapłać Jakubowi za słowa świadectwa ?

Więcej o tym wydarzeniu przeczytasz TUTAJ