Jadąc na Kurs Odkryj siłę, szczerze nie myślałem bardzo nad tym, co mnie tam może spotkać lub też czego tam doświadczę. Jechałem z przeświadczeniem, że przez ten weekend odpocznę, może się pośmieję, po prostu miło spędzę czas.

Pierwsze co zrobiło na mnie wrażenie zaraz po przyjeździe, a niestety spóźniłem się kilka dobrych godzin, było poinformowanie mnie przez ks. Anioła o obowiązującym w domu silentium sacrum każdego dnia od zakończenia Adoracji do porannej modlitwy. Wiedziałem co to jest, ale nigdy wcześniej osobiście nie miałem z tym do czynienia. Była to dla mnie świetna okazja do zastanowienia się nad tym, co wydarzyło się w ciągu dnia, ale też co przez to wydarzenie jakim jest kurs i przeczytane Słowo Boże na noc, chce mi powiedzieć Bóg.

Jeśli chodzi o wykłady to najbardziej zapadło mi w pamięć świadectwo O. Innozenca Gargano, włoskiego mnicha kameduły. Urzekła mnie jego historia poznania Jezusa, która rozpoczyna się już w najmłodszych latach. Fascynujące jest dla mnie to, jak przez całe życie Ojciec Gargano podchodził do wiary oraz tak ważnej kwestii, jaką jest poznawanie Pana Boga poprzez czytanie Pisma Świętego. Zapadła mi również w pamięci kwestia kontemplacji, którą poruszył zakonnik. Stwierdził, że występuje ona na trzech płaszczyznach: kontemplacja fizyczna, psychiczna oraz duchowa. Sam mogłem się nad tym pochylić właśnie poprzez wspomniane wcześniej silentium sacrum oraz wieczorne Adoracje Najświętszego Sakramentu, jak i przy porannym zastanawianiem się nad Ewangelią.

Po serii spotkań coachingu z Panią Małgorzatą Jakubiec muszę przyznać, że zyskałem pewnego rodzaju chęć i motywację do swojego samorozwoju oraz budowania silnej relacji z Bogiem. Mimo poważnego spojrzenia na poruszane problemy podczas wykładów, sobotni wieczór spędziłem w pełni radości, śmiechu i zdrowej rywalizacji przy wspólnej grze zespołowej „telekato”, w której można się było wykazać znajomością Pisma Świętego.

Bardzo podobało mi się profesjonalne podejście prowadzących oraz organizatorów tego kursu, co niewątpliwie mogę zaliczyć do atutów tego spotkania. Poza tym czas był fajnie rozplanowany przez co nie miałem czasu na nudę. Szczerze mogę powiedzieć, że był to dla mnie bardzo owocny czas, na pewno niezmarnowany i myślę że każdy kto chciałby poczynić w swoim życiu pozytywne zmiany, wzmocnić relację z Bogiem lub dopiero zaprosić Go do swojej codzienności, to jest to świetne miejsce i czas, aby to właśnie zrobić.

___

Autorem świadectwa jest Jan Jóskow.
Wielkie Bóg zapłać Jankowi za słowa świadectwa ?

Więcej o tym wydarzeniu przeczytasz TUTAJ