Poniedziałek był dniem, w którym rozpoczęliśmy drugi turnus rekolekcji z Salwatoriańskim Ośrodkiem Powołań. W Zakopanem w naszym domu zakonnym zjawiło się najpierw pięciu uczestników. Szósty jeszcze nie wiedział, że następnego dnia do nas dołączy. Można zatem śmiało powiedzieć, że było nas sześciu.

Po podzieleniu pokoi i wstępnym rozpakowaniu się, mieliśmy czas na kolacje i na zapoznanie się. Ekipa okazała się interesująca, chłopaki z różnych stron Polski i z różnymi zainteresowaniami, byli gwarancją udanego turnusu.

Inauguracyjnej Mszy św. przewodniczył ks. Łukasz Anioł SDS. Homilie wygłosił ks. Łukasz Karasiński SDS, który zwrócił się do zebranych z prośbą o otwarcie swoich serc na działanie Ducha św., który na pewno będzie działał w czasie rekolekcji. Wyraził też zadowolenie z faktu wyboru rekolekcji organizowanych przez SOP. Stwierdził, że ludzie mający czas dla Boga, będą mogli łatwiej odczytać Jego plany względem siebie.

Po Eucharystii mieliśmy czas na pogodny wieczór, w czasie którego rozpoczęliśmy rundę w gry planszowe, które jak się potem okazało, wzbudziły zdrowego ducha rywalizacji i pomogły nam w integracji.

Dzień zakończyliśmy Adoracją Najświętszego Sakramentu, w czasie której mieliśmy czas podziękować Bogu za szczęśliwą podróż i poprosić Go o błogosławieństwo na czas rekolekcji. Odmówiliśmy także dziesiątkę różańca świętego, łącząc się w ten sposób z akcją „10 o 10”, która ma za zadanie duchową łączność z młodzieżowymi apostolatami salwatoriańskimi.

Cisza nocna zaczęła się o 23:00 i pozwoliła nam na odpoczynek. Kładąc się spać, zastanawialiśmy się, co będzie działo się jutro?