Idziesz za mną? To pytanie, z którym zmierzyli się uczestnicy dnia skupienia w Bielsku Białej, który odbył się 27 kwietnia br. w parafii pw. NMP Królowej Świata.

Młodzi ludzie, którzy tego dnia postanowili spędzić swój wolny czas trochę inaczej niż zwykle, kilka minut po 16.00 wstawili się na miejsce zbiórki. Pierwszym punktem spotkania stała się Eucharystia, a po niej mała przekąska. Tu pierwsza część spotkania, w której udział wzięli wszyscy ministranci, dobiegła końca. Pozostali już tylko starsi i goście.

Konferencja, którą wygłosił ks. Łukasz Anioł SDS, w swojej treści nawiązywała do ewangelicznej sceny uczniów idących do Emaus. Jesteśmy po Świętach Zmartwychwstania Pańskiego. Okres Wielkiego Postu, przygotowania na najważniejsze święta naszej wiary, mamy za sobą. Chrystus Zmartwychwstał!!! I się ukazuje. Wzywa nas do konkretnych owoców, które z pewnością wydamy, jeśli pójdziemy drogą wskazaną przez Niego. Wracamy do swojego Emaus i zaczynamy żyć lepiej i pełniej. To krótka charakterystyka konferencji, której wysłuchali uczestnicy spotkania.

Epilogiem pierwszego wiosennego dnia skupienia z SOPem stał się nocny spacer na Błonie.

Czy i jaką decyzję podejmą uczestnicy spotkania? Za kim pójdą? Tego nie wiemy, ale z pewnością jesteśmy spokojni, bo wiedzą, że wśród wielu opcji jest jedna, która daje pewność, bo pokonuje nawet śmierć.