Kim jesteś? Kim jest Bóg? Kto założył Kościół i dlaczego to w ogóle zrobił? Takie i inne pytania były zadawane mi jako uczestnikowi I edycji kursu Odkryj Siłę, organizowanego przez Salwatorianski Ośrodek Powołań. Co więcej, dostałem na takie pytania odpowiedź.

Na kursie odkrywaliśmy swoje wnętrze, wzmacnialiśmy swoją wiarę i pogłębialiśmy wiedzę o wyznawanej religii.

Razem z ks. Rafałem Ziajką SDS poznaliśmy dobrą metodę modlitwy Słowem Bożym, a bardziej można powiedzieć poznaliśmy styl życia, ponieważ w życiu panują podobne schematy, jak w Lectio Divina. Pani Małgorzata Jakubicz pomogła nam skupić się na naszych mocnych stronach i ustalić cele na przyszłość. Dzięki tym zajęciom, dobre sposoby na bycie lepszym, stały się dla nas na wyciągnięcie ręki.

Dzięki spotkaniu, mogliśmy też inspirować się nawzajem poprzez nowe pomysły, jak można się zaangażować w Kościele i jakie zadanie moglibyśmy w nim pełnić już teraz, a nie za 5 czy 10 lat.

Co dał mi kurs? Dał mi poczucie odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła – tą ogólną i lokalną (w moim przypadku w Obornikach Śląskich). Dał mi również narzędzia, z których mogę korzystać na co dzień, żeby realizować siebie, spełniać wyznaczone cele albo pogłębiać relacje z Bogiem w nowej formie modlitwy. Dał mi szersze spojrzenie na moją wiarę i poprzez niełatwe pytania, dał mi szansę na poznanie siebie z zupełnie innej strony, z mojego wnętrza.

Myślę, że warto przyjechać chociaż na jedno spotkanie i stawić czoła swojemu wewnętrznemu „ja”, a przy tym spotkać się z własnym Stwórcą.

___

Autorem świadectwa jest Krzysztof Wrzesiński.
Wielkie Bóg zapłać Krzysztofowi za słowa świadectwa ?