Jeszcze nie tak dawno podczas Światowych Dni Młodzieży, w homilii na Brzegach, wołał do nas papież Franciszek: Przyjaciele, Jezus jest Panem ryzyka, tego wychodzenia zawsze „poza”. Jezus nie jest Panem komfortu, bezpieczeństwa i wygody. Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę̨ odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś, po drogach, które mogą otworzyć nowe horyzonty, nadających się̨ do zarażania radością, tą radością, która rodzi się z miłości Boga, radością, która pozostawia w twoim sercu każdy gest, każdą postawę̨ miłosierdzia.

Pójść na ulice naśladując „szaleństwo” naszego Boga, który uczy nas spotykania Go w głodnym, spragnionym, nagim, chorym, w przyjacielu, który źle skończył, w więźniu, w uchodźcy i w imigrancie, w człowieku bliskim, który jest samotny. We wszystkich środowiskach, w jakich jesteście, miłość Boga zachęca nas do niesienia Dobrej Nowiny, czyniąc ze swojego życia dar dla Niego i dla innych.

Wracając na nowo do tego spotkania i tych słów chcemy Was zaprosić na wiosenne spotkania z Salwatoriańskim Ośrodkiem Powołań, które w tym roku przebiegać będą pod hasłem: IDŹCIE I GŁOŚCIE. Wtedy On będzie Waszym kierownikiem. Poniżej szczegółowe informacje i oczywiście CZEKAMY NA WAS!!!

 

22 – 23 kwietnia KRAKÓW, spotkanie wielkanocne
Tradycyjny dzień skupienia u boku Salwatorianów w krakowskiej wspólnocie zakonnej.
Start:  sobota, 22 kwietnia, godz.: 11.00
Koniec: niedziela,  23 kwietnia, godz.: 14.00
Zabieramy ze sobą: śpiwór, ręcznik, obuwie zmienne, LEGITYMACJĘ szkolną i SOPu, PISMO ŚWIĘTE i dużo radości 😉
Koszt uczestnictwa:  za darmo!
Na zgłoszenia czekamy do: 20 kwietnia
Adres: Salwatoriański Ośrodek Powołań, ul. św. Jacka 16, 30 – 364 Kraków

 

29 kwietnia – 3 maja ZAKOPANE, weekend majowy
Turnus przeznaczony dla sympatyków i miłośników gór i wędrówek górskich.
Start:  sobota, 29 kwietnia, godz.: 15.00
Koniec: środa,  3 maja, godz.: 11.00
Zabieramy ze sobą: ręcznik, obuwie zmienne i do chodzenia po górach, coś od wiatru i deszczu, kąpielówki, LEGITYMACJĘ szkolną i SOPu, PISMO ŚWIĘTE
Koszt uczestnictwa:  250 zł.
Na zgłoszenia czekamy do: 25 kwietnia
Adres: Bulwary Słowackiego 2, 34 – 500 Zakopane

 

5 – 7 maja KRAKÓW, indywidualne dni skupienia dla kandydatów  do zgromadzenia
Zainteresowani życiem zakonnym u boku Salwatorianów, chcący kontynuować misję założyciela o. Franciszka Jordana, mogą przeżyć kilka dni w krakowskiej wspólnocie Salwatorianów. W tym czasie istnieje także możliwość złożenia dokumentów do zgromadzenia.
Start i koniec:  dobrowolnie wybrany dzień, po ustaleniu telefonicznym
Koszt uczestnictwa:  za darmo!
Na zgłoszenia czekamy do: 3 maja
Adres: Salwatoriański Ośrodek Powołań, ul. św. Jacka 16, 30 – 364 Kraków

 

12 – 14 maja KRAKÓW, warsztaty tańca współczesnego
Poprzez taniec człowiek może uzewnętrznić nie tylko swój talent, ale przede wszystkim swoje emocje. Warsztaty poprowadzi instruktor tańca współczesnego z krakowskiej szkoły tańca.
Start:  piątek, 12 maja, godz.: 17.00
Koniec: niedziela,  14 maja, godz.: 11.00
Zabieramy ze sobą: śpiwór, ręcznik, obuwie sportowe i zmienne, odzież sportową, LEGITYMACJĘ szkolną i SOPu, PISMO ŚWIĘTE
Koszt uczestnictwa: 50 zł.
Na zgłoszenia czekamy do: 10 maja
Adres: Salwatoriański Ośrodek Powołań, ul. św. Jacka 16, 30 – 364 Kraków

 

8 – 10 czerwca KRAKÓW, XI Turniej Piłkarski
Sportowe zmagania odbędą się w dniach 8 – 10 czerwca w Krakowie. Każda drużyna przyjeżdża ze swoim opiekunem. Spotykamy się w czwartek 9 czerwca w godzinach popołudniowych w Krakowie, gdzie wieczorem odbędzie się losowanie grup, a następne dwa dni to rozgrywki, które obejmą kolejno fazę grupową oraz pucharową, która ostatecznie wyłoni XI już mistrza naszego salwatoriańskiego turnieju. Dla zwycięzców czeka atrakcyjna nagroda, a także spotkanie z gościem specjalnym. Na zgłoszenia (sop@sds.pl lub +48 601 707 188) czekamy do końca maja! Się będzie działo;-)
Adres: Salwatoriański Ośrodek Powołań, ul. św. Jacka 16, 30 – 364 Kraków

 

16 – 18 czerwca BESKIDY MAŁE, surwiwal
To turnus dla prawdziwych mężczyzn, pełnych odwagi i wytrwałości w pokonywaniu przeszkód i chcących przeżyć prawdziwą przygodę w górach
Start:  piątek, 16 czerwca, godz.: 14.00
Koniec: niedziela,  18 czerwca, godz.: 11.00
Zabieramy ze sobą: śpiwór, ręcznik, obuwie sportowe i zmienne, odzież sportową, LEGITYMACJĘ szkolną i SOPu, PISMO ŚWIĘTE
Koszt uczestnictwa: 100 zł.
Na zgłoszenia czekamy do: 15 czerwca
Adres: podany indywidualnie dla zainteresowanych