W dniach 14 – 16 czerwca w Trzebnicy odbył się dzień skupienia z Ojcem Jordanem. Nawiązując odrobinę do hasła tegorocznego Salwatoriańskiego Forum Młodych „Czemu nie?”, wszystkie Msze Święte podczas dnia skupienia zostały odprawione w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Msza Trydencka – czemu nie?! 😉

Udział wzięło 10 chłopaków z różnych części Polski i nie tylko. Poznań, Kędzierzyn Koźle, czy nawet Edynburg w Szkocji. Spotkanie poprowadzili ks. Jacek Nowak SDS, br. Marcin Wojtczak SDS i kl. Karol Matecki SDS.

Zaczęliśmy od wspólnej Eucharystii,na której kazanie wygłosił Prowincjał Polskiej Prowincji Salwatorianów ks. Józef Figiel SDS. Ksiądz Józef w swoim kazaniu zauważył, że salwatorianin to człowiek który, zachęcony myślą Ojca Jordana głosi Zbawiciela całemu świata i w każdy możliwy sposób. Takim sposobem może być właśnie Msza Trydencka.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się wielu rzeczy o założycielu Salwatorianów – o. Jordanie, podczas konferencji – podczas których rozważali najpierw duchową drogę O. Jordana do kapłaństwa, a także na podstawie tego co napisał o powołaniu, odkrywali że powołanie do głoszenia Chrystusa nie koniecznie musi być realizowane w zakonie, ale musi być realizowane przez każdego. Wspólnie obejrzeli film „Bądź wielki przed Bogiem” – filmowej biografii założyciela.

Czas wypełniały – wspólna modlitwa, rozmowy, posiłki, wieczorne rozważanie Słowa i serce każdego dnia – Eucharystia. Spotkanie zakończyło się uroczystą Mszą Świętą w intencji beatyfikacji o. Jordana, na której zaśpiewała schola seminarium salwatorianów. Po czym uczestnicy się rozjechali, zaznaczając jednak że mają nadzieję znów spotkać się z salwatorianami i Sługą Bożym Ojcem Franciszkiem Marią od Krzyża Jordanem.