Na drugą odsłonę kursu Odkryj Siłę przyjechałem, ponieważ miałem nadzieję, że wyniosę jeszcze więcej z niego, niż w poprzednim roku. Czułem pewien niedosyt po kursach, które odbywały się online. Spotkanie się twarzą w twarz z innymi SOPowiczami daje mi poczucie wspólnoty oraz więcej mocy do działania.

Przed spotkaniem byłem ciekawy, co organizatorzy przygotowali na ten rok. Oczywiście, jak zawsze, miło się zaskoczyłem. Wszystko było idealnie rozplanowane. Atmosfera była bardzo miła. Mimo tego, że nie każdy się znał wcześniej oraz było mało czasu wolnego, szybko stworzyliśmy bardzo dobrą wspólnotę, dzięki czemu czułem się tam dobrze.

Kurs to nie tylko konferencje, z których bardzo dużo wyniosłem, ale również czas na najważniejsze, czyli na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Podobał mi się plan spotkania. Był czas na modlitwę oraz Eucharystię, w czasie których usłyszałem trafiające do mnie kazania. Był czas na rozważanie Słowa Bożego, nie tylko samemu w ciszy, ale również podczas kręgu biblijnego, dzięki czemu mogłem również zastanowić się nad myślami, których nie dostrzegałem. Jednak najważniejsze było dla mnie to, że po całym dniu mogłem się spotkać z Bogiem na Adoracji Najświętszego Sakramentu i podziękować Jemu za cały dzień oraz poukładać i rozważać głębiej wszystkie myśli, które zostały po całym dniu.

Po pierwszym spotkaniu wyjechałem z sporą dawką wiedzy. Konferencji Ks. Anioła o prorokach oraz zajęcia z Panią Małgorzatą Jakubicz wiele wniosły w moje życie oraz pozostawiły dużo myśli, nad którymi będę rozważał dalej. Hasło Jak odkryć co mam zrobić? uznaję za dobrze rozważone.

Na koniec polecam ten kurs wszystkim, którzy chcą czegoś więcej, nie tylko w kwestii poszerzenia wiedzy, ale również w kwestii wiary oraz powołania, bo każdy z nas jest do czegoś powołany, ale nie każdy jeszcze odkrył swoją drogę.

___

Autorem świadectwa jest Jakub Komada.
Wielkie Bóg zapłać Jakubowi za słowa świadectwa ?