24 czerwca br. to dzień długo wyczekiwany przez duszpasterzy i członków Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań. To czas rozpoczęcia „rekolekcji na boisku”. Miejscem spotkania jest Węgorzewo na Mazurach. Uczestnicy przyjechali z różnych części Polski: są ludzie z Krakowa, z Okuniewa, z Będzina, z Bielska-Białej i innych miejscowości. Wszyscy dotarli o czasie i można było rozpocząć turnus.

Cechą charakterystyczną wszystkich uczestników jest zamiłowanie do piłki nożnej. Młodzież jednak zdawała sobie sprawę, a jeżeli nie, to uświadomił ich o tym w kazaniu inauguracyjnym ks. Łukasz Karasiński SDS, że nasz pobyt na turnusie ma również wymiar duchowy i religijny. Pierwsze popołudnie upłynęło pod znakiem poznawania siebie nawzajem, planowaniu dnia następnego, Eucharystii i adoracji, no i oczywiście wspólnego posiłku, który jak zawsze minął w znakomitych humorach.

Z niecierpliwością i nadzieją na świetną zabawę poszliśmy spać. Zapraszamy do śledzenia naszych poczynań na facebook’u i naszej stronie www.sop.sds.pl.