Spotkanie widziane okiem uczestnika:

Jesień w pełni, a za nami kolejna akcja SOPu – kurs animatorów, współtworzony z Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej. Już drugie tego typu spotkanie na trzebnickiej, salwatoriańskiej ziemi. Plan dnia był ściśle wypełniony – wspólna Eucharystia, modlitwa brewiarzowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu, a także nauka na wykładach. Mimo wielu punktów programu, nie zabrakło czasu na wspólną integrację, a także rozmowy indywidualne z naszymi duszpasterzami. Podczas całego kursu dało się poczuć atmosferę wspólnoty, którą tworzyliśmy od początku do końca.

Przyjechałem na ten kurs po namowie ks. Łukasz Anioła. Liczyłem na to, że wreszcie odetchnę od codziennych obowiązków, pracy i nauki oraz naładuję swoje duchowe akumulatory – i nie zawiodłem się ani trochę. Pomimo tego, że już dawno nie byłem na żadnej akcji i nie znałem zbyt wielu osób, na kursie to wcale mi to nie przeszkadzało i od początku czułem się dobrze przyjęty.

Cieszę się że mogłem zyskać nową wiedzę z dziedziny sakramentów kościoła, Lectio divina oraz asertywności. Kurs animatorów w Trzebnicy dobitnie ukazał nam konieczność i owocność współpracy salwatoriańskich apostolatów młodzieżowych oraz kształcenia młodych ludzi, którzy potem mogą przenosić uzyskaną wiedzę do swoich lokalnych wspólnot. Z niecierpliwością będziemy czekali na kolejną odsłonę kursu animatorów.

Bardzo dziękujemy Batoszowi Balcerakowi za relację ?