W kolejny dzień naszych rekolekcji na boisku, odkrywamy siłę. Tym razem w wierze. Ten temat od samego rana towarzyszył naszym modlitwom, rozmowom oraz zmaganiom na boisku i rowerach.

Dzień od samego rana zapowiadał się wyjątkowy. Otóż jeden z nas – Stanisław Słodowy – świętował swoje kolejne urodziny. Z tej racji przez cały dzień, w sposób szczególny, otaczaliśmy go życzliwością, uśmiechem, a przede wszystkim modlitwą.

Tradycyjnie do południa uczestniczyliśmy w treningu na Orliku. Zdobywana dotychczas technika podczas treningów, mogła być wypraktykowana w realnej grze. Nie było treningu taktyki, była za to praktyka. Pogoda stała się sprzyjająca kopaniu piłki, więc całe przedpołudnie upłynęło nam na boisku.

W dalszej części naszego rekolekcyjnego dnia miała miejsce Eucharystia. W dniu wczorajszym dołączył do nas ks. Łukasz Anioł, więc to on skierował do uczestników słowo. W homilii kaznodzieja mówił do nas o paradoksie działania Jezusa Chrystusa. Paradoksie, który ma również zastosowanie w wierze. Bóg nieustannie walczy o człowieka, o to aby był szczęśliwy. Walczy zwłaszcza o tego, który niekiedy się gubi. Nawet do tego stopnia, że zostawia te przysłowiowe dziewięćdziesiąt dziewięć owiec i idzie szukać tej jednej. Dla Igora – jednego z uczestników spotkania – najważniejsza z tego słowa została myśl, dzięki której uświadomił sobie na nowo wielką miłość, jaką Bóg ma do człowieka.

Konferencja, którą również wygłosił ks. Łukasz A., dotyczyła tematu dnia. Każdego dnia, Bóg przychodzi i zadaje nam pytanie: czy chcesz być człowiekiem szczęśliwym? Wiara to udzielanie Bogu pozytywnej odpowiedzi. Bóg mówi – człowiek odpowiada.

Podczas konferencji usłyszeliśmy również, o konkretnych przykładach osób z Pisma Świętego, które stają się dla nas ludzi żyjących współcześnie, pomocnymi postaciami do zrozumienia paradoksu wiary. Wiary, która w codzienności daje siłę, do lepszego i owocniejszego życia. Bliżej odkryliśmy następujące postacie: Abrahama, Hioba, Maryję, św. Piotra oraz pozostałych Apostołów. W Abrahamie, który nie znając Boga – odpowiedział pozytywnie na Jego zaproszenie, dostrzegliśmy to, że Bóg wynagradza za posłuszeństwo, daje prawdziwe szczęście i spełnia pragnienia. W Hiobie, który w jednym momencie stracił wszystko, odkryliśmy fakt, że wiara nie ułatwia życia, ale daje siłę do przezwyciężania wszelkich trudności dnia codziennego. W Maryi natomiast zauważyliśmy zwątpienie, które nie pozostało bez odpowiedzi. Zaś w Apostołach odwagę, do mężnego wyznawania i praktykowania wiary.

Popołudnie upłynęło nam na zwiedzaniu okolic Węgorzewa. Pomocnym narzędziem okazały się rowery, które w dniu jutrzejszym jeszcze mocniej wykorzystamy.

Wieczorem, z racji urodzin naszego kolegi, odbyło się urodzinowe przyjęcie przy grillu i wspaniałej atmosferze.

Całość dnia, podczas którego odkrywaliśmy siłę wiary, oczywiście zakończyliśmy Adoracją Najświętszego Sakramentu.